Mężczyźni Pustelni i  Pielgrzymi Przyjaciele Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba zapraszają na  kolejne otwarte spotkanie, poświęcone tematyce  kultu św. Jakuba Apostoła i jego przejawów.

Gościem spotkania będzie ks. dr Adam Jeszka, który ma na swoim koncie wiele publikacji na temat camino  i przemierzonych kilometrów szlakami jakubowymi, organizator wielu pielgrzymek na PDŚJ.

Camino de Santiago” jest wyjątkową drogą, prowadzącą nie tylko do sanktuarium św. Jakuba w Hiszpanii, ale przede wszystkim w głąb siebie. Jest ona wznoszeniem serca do Boga. W pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba nie do końca chodzi o geograficzny cel, ale przede wszystkim o doświadczenie duchowej przemiany, która dokonuje się z każdym przebytym kilometrem. Podczas drogi człowiek ma możliwość, konfrontując się ze swoimi myślami i napotkanymi ludźmi odnaleźć prawdę o sobie samym. Camino cechuje pewien rodzaj spontaniczności i otwartości na to, co przyniesie sama droga, jest odpowiedzią na wewnętrzny głos, który wzywa do odnalezienia sensu własnego życia i jego celowości.