W naszej parafi organizowana jest Pielgrzymka do MEDJUGORIE. 

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

Szczegółowe informacje :     

PIELGRZYMKA DO BOŚNI I HERCEGOWINY -MEDJUGORIE  19-26.08.2024
 
Dzień 1,  18.08 / 19.08.2023 
Spotkanie o godz. 0:00 w nocy z 18/19.08.2023 z niedzieli na poniedziałek. Wyjazd w okolice Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 2,  wtorek, 20.08.2024, SZYBENIK– MEDJUGORIE
Śniadanie. Przejazd malowniczymi trasami przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Następnie przyjazd do Šibenika – przepięknego chorwackiego miasteczka położonego nad zatoką. Spacer zabytkową starówką z pięknymi budowlami Dalmacji.  Zakwaterowanie w Medjugorje i obiadokolacja.
 
Dzień 3, środa, 21.08.2024, MEDJUGORIE  
Śniadanie, dzień w Medjugorie poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy. W kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział w Mszy Świętej. Wejście na Górę Objawień  – miejsca pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Zgodnie z relacją sześciu widzących, objawienia te utrzymują się do dziś. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Udział w wieczornym programie modlitewnym sanktuarium.  Czas pobytu w tym miejscu owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 4, czwartek, 22.08.2024,  MOSTAR
Śniadanie. Przejazd do  Mostaru-zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny,  Stare Miasto: Dzielnica Kujundzluk, Meczet Koski Mehmed-Paszy oraz Stary Most wpisany na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót na obiadokolację.
 
Dzień 5, piątek, 23.08.2024, RIWIERA MAKARSKA 
Po śniadaniu wyjazd  na wypoczynek nad  wybrzeże Adriatyku na  Riwierze Makarskiej, pobyt  nad morzem.  *Dodatkowo dla chętnych za dodatkową opłatą rejs po Adriatyku na wyspę Hvar z obiadem na statku.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.
 
Dzień 6, sobota, 24.08.2024, KRIZEVAC-WODOSPADY KOCUSA-TIHALINA  
Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górze Krizevac*. Śniadanie, czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd nad  Wodospady  Koćuša.  Następnie udamy się  do Tihaliny, gdzie w kościele znajduje się  piękna figura Matki Bożej wskazana przez widzących jako najbardziej podobna do Matki Bożej, którą widzą. Msza Święta.  Zakończenie Festiwalu Młodych. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.
                     
Dzień 7, niedziela, 25.08.2024  VEPRIC
Śniadanie w Medjugorje. Przejazd do Trogiru, malowniczego miasta słynącego z pięknej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzanie starówki, przejście Deptakiem Riva, czyli bajeczną promenadą palmową, która ciągnie się wzdłuż nabrzeża. Przejazd w okolice Zagrzebia. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 8, poniedziałek, 26.08.2024  
Śniadanie. Całodniowy przejazd do Polski, planowany powrót ok. godz. 24:00
 
 
 
CENA:  2290 zł
Cena obejmuje:
• Przejazd autokarem klasy turystycznej
• Noclegi z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje)   hotele 3* pokoje 2-3 osobowe. Opiekę pilota/przewodnika    
• Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; 
 
Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 30 euro  – na wydatki programowe 
 
Cena nie obejmuje:
- napojów do posiłków w hotelach tranzytowych do/z Medjugorje
- Rejs „ fish picnic” z obiadem na statku - 30 Euro
 
Codzienne Msze Święte są zawsze bardzo ważną, nieodłączną częścią każdej pielgrzymki. Msze Święte 
w miejscach niezwykłych i symbolicznych dla naszej wspólnoty celebrować będzie ksiądz towarzyszący grupie.
Należy zabrać ze sobą:  
• rzeczy wygodne, strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy;  również  do pobytu nad morzem należy zabrać stroje, olejki, kapelusze, tenisówki do wody i aparaty fotograficzne; osoby planujące wejście na Górę Krizevac mogą zabrać mały plecak, latarkę, kijki nordic walking;
• dowód osobisty lub paszport; dobrze jest jeśli dokument traci ważność nie krócej niż pól roku od daty pielgrzymki;  zabrać ksero danych z paszportu lub dowodu.
• nabożeństwo wieczorne w Medjugorie będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub telefony komórkowe ze słuchawkami do odbioru fal FM. Można zakupić na miejscu takie radyjka, koszt to ok. 8 EURO.
• walutą Euro możemy posługiwać się w Medjugorje, w niektórych sklepach dopuszczalne są  złotówki.
 
Ważne informacje: 
Zaliczka płatna przy zawarciu umowy –  600 zł
Wpłata końcowa do 19.07.2024
 
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń 
** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru
 

 
 
Parafialna pielgrzymka do Medjugorie
 
 
więcej
 
MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.