Powiatowe Święto Plonów w Biesowicach rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez JE Biskupa Krzysztofa Zadarko.

Święto plonów było okazją do podziękowania rolnikom za ich trud i pielęgnowanie tradycji. Po mszy goście oraz lokalna społeczność przeszła w uroczystym korowodzie na stadion przy Zespole Szkół w Biesowicach. Jedną z największych atrakcji była możliwość podziwiania pięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez gminy i sołectwa z powiatu słupskiego.

W trakcie święta odbywały się różne prezentacje i konkursy, m.in. na wieniec i chleb dożynkowy oraz na Gospodynię i Gospodarza Roku 2011. W turnieju gmin drużyny miały możliwość pochwalenia się swoją wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Wyróżniający się rolnicy z powiatu słupskiego zostali nagrodzeni prze starostę słupskiego statuetkami "Bursztynowego Kłosa", zaś minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczył odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa".

 


 

 

MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.