Powiatowe Święto Plonów w Biesowicach rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez JE Biskupa Krzysztofa Zadarko.

Święto plonów było okazją do podziękowania rolnikom za ich trud i pielęgnowanie tradycji. Po mszy goście oraz lokalna społeczność przeszła w uroczystym korowodzie na stadion przy Zespole Szkół w Biesowicach. Jedną z największych atrakcji była możliwość podziwiania pięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez gminy i sołectwa z powiatu słupskiego.

W trakcie święta odbywały się różne prezentacje i konkursy, m.in. na wieniec i chleb dożynkowy oraz na Gospodynię i Gospodarza Roku 2011. W turnieju gmin drużyny miały możliwość pochwalenia się swoją wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Wyróżniający się rolnicy z powiatu słupskiego zostali nagrodzeni prze starostę słupskiego statuetkami "Bursztynowego Kłosa", zaś minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczył odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa".


" Wyszedłem od Ojca
i przyszedłem na świat;
znowu opuszczam świat
i idę do Ojca" (J 16, 28)

Modlitwa za diecezję

Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.