W piątek 15.04.2011 r. przy pięknej wiosennej pogodzie odbyła się Droga Krzyżowa przez naszą wieś.  W tym typowo wielkopostnym nabożeństwie uczestniczyło wielu parafian. Po Mszy św. wyruszyła procesja z dużym drewnianym krzyżem. Rozważania do tego nabożeństwa przygotowała nasza pani katechetka – Jadwiga Kamińska.

Trasa tej drogi wiodła z kościoła przez wioskę, by po ostatniej XIV stacji powrócić do świątyni. Krzyż za każdym razem  niosły na ramionach 4 osoby, które zmieniały się po każdej stacji: osoby starsze, dzieci i młodzież. Pomiędzy stacjami śpiewaliśmy religijne pieśni. Przy stacji "złożenie Jezusa do grobu" krzyż wniósł do kościoła ks. proboszcz, niosąc go na własnych ramionach. Ostatnią częścią tej Drogi było oddanie czci krzyżowi, „na którym zawisło zbawienie świata” przez  nabożne ucałowanie go. Chcemy, aby ta forma Drogi Krzyżowej stała się tradycją w naszej Parafii.

 


 

 

MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.