Od ponad 1200 lat Kościół Katolicki obchodzi z pełną powagą i zadumą Dzień Wszystkich Świętych. Papież Grzegorz IV w 837 roku wyznaczył to Święto na 1 listopada. W tym dniu Kościół wspomina oficjalnie uznanych świętych (beatyfikowanych i kanonizowanych) oraz zmarłych wszystkich wiernych, nacechowanych za życia świętością. Widzi w nich swoich orędowników stojących u boku Boga i godne przykłady do naśladowania.


W tym dniu również na grobach, w ramach tradycji i dowodu pamięci - składamy kwiaty i zapalamy znicze.
 

Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii.
 

Modlitwa za zmarłych na cmentarzu- Płocko

Poświęcenie krzyża - Biesowice

Wieczorową porą-Płocko

Wieczorne czuwanie-Biesowice

 

 

Modlitwa za diecezję
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.