25 lutego młodzież naszej parafii i nie tylko wzieła udział w Wielkopostnym Spotkaniu Młodych.

Hasłem tegorocznych spotkań jest „Posłani jak Maryja” i nawiązuje ono do tematu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu tego roku w Lizbonie, brzmiącego “Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

W kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku  zgromadziliśmy się wokół dużego drewnianego krzyża – kopii krzyża Światowych Dni Młodzieży. Było to czuwanie przy krzyżu Chrystusa – adoracja, chwilą głębokiej modlitwy, dotknięcie tego znaku, złożenie na nim pocałunku.

Towarzyszył nam w tym biskup Krzysztof Zadarko, który powiedział: Gromadzimy się wokół prawdy, że wszyscy jesteśmy posłani do głoszenia Ewangelii i zaproszeni do tego, żeby świadczyć o Krzyżu Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstaniu.