Boże Ciało 23.06.2011r.

Każdy, kto spożywa Moje ciało i pije Moją krew, ma życie wieczne, a Ja wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Ciało Moje jest prawdziwym pokarmem, a krew Moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa Moje ciało i krew Moja piję, stanowi jedno ze Mną a Ja z nim. (J 6, 54 – 56)

 Boże Ciało to święto Eucharystii, które zawsze przypada jedenastego dnia po uroczystości Zesłania Ducha Świętego– pomiędzy 27 maja a 23 czerwca. W naszej Parafii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa obchodziliśmy uroczyście. Msza św. rozpoczęła się w kościele parafialnym o godz. 10.00. Na Mszę św. tradycyjnie wzywały kościelne dzwony. W uroczystości uczestniczyło wielu wiernych z Biesowic i okolic. Mszę św. odprawił ks. proboszcz w asyście ministrantów i lektorów. Po Mszy ks. proboszcz dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu. Po czym ruszyła procesja drogami  naszej miejscowości. Stroną muzyczną zajęła się katechetka– P. Jadwiga Kamińska wraz ze scholą. Natomiast oprawą liturgiczną Patryk Sobczyk i ministranci. Strażacy z OSP w Biesowicach ponieśli krzyż, chorągwie oraz baldachim, pod którym szedł ks. proboszcz z Najświętszym Sakramentem. W tym roku wyjątkowo na uwagę zasłużyły przygotowane ołtarze, do których zmierzała procesja. Po modlitwie przy 4- ostatnim ołtarzu procesja wróciła do kościoła, gdzie wszyscy wierni odśpiewali uroczyście radosne Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy). Po śpiewie ks. proboszcz pobłogosławił wszystkich zebranych Najświętszym Sakramentem. Tego samego dnia o godz. 14.00 ks. proboszcz odprawił również uroczystość Bożego Ciała z procesją do przygotowanych ołtarzy w kościele filialnym w Płocku.
 
Parafialna pielgrzymka do Medjugorie
 
 
więcej
 
MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.