Dnia 30 czerwca 2012r. na stadionie w Biesowicach odbył się II Festyn parafialny. I część była przygotowana z myślą o dzieciach i rodzinie. Przygotowano wiele atrakcji... zjeżdżalnie, trampolinę, symulator lotów, konkurencje sportowe, występ artystyczny uczennic z ZS w Biesowicach oraz Zespołu "Pietruchy". W II części zwróciliśmy się przede wszystkim do dorosłych, w której główną atrakcją była licytacja zgromadzonych przedmiotów i nie tylko... Przez cały czas trwania festynu towarzyszyła nam dobrze zaopatrzona "kuchnia". O godz. 22.00 niecodziennym widowiskiem były kolorowe lampiony, które pod wpływem ciepłego powietrza znikały nam z oczu, gdzieś wysoko na niebie. W tle przygrywała nam miła muzyka dla ucha i radości ducha.

Wszystkie zebrane fundusze zostały przeznaczone na dalsze prace upiększające nasz kościół m.in. obicie siedzisk ławek.