19 maja 2012r. 18 osób z naszej parafii wzięło udział wraz z kilkoma tysiącami wiernych w Uroczystościach z okazji 40-lecia erygowania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obchody jubileuszowe trwały od rana i zakończyły uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez ok. 200 księży / w tym naszego ks. proboszcza/ pod przewodnictwem metropolity szczecińsko-kamieńskiego abp. Andrzeja Dzięgi i bp. koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka.

Przedpołudniową część obchodów 40-lecia na stadionie "Gwardii", prowadzili, głosząc katechezę ewangelizatorzy posługujący w Brazylii włoscy misjonarze- ojcowie Anotonello Cadeddu i Enrique Porcu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Gospel Rain, można było nie tylko pośpiewać ale i potańczyć.