19 maja 2012r. 18 osób z naszej parafii wzięło udział wraz z kilkoma tysiącami wiernych w Uroczystościach z okazji 40-lecia erygowania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obchody jubileuszowe trwały od rana i zakończyły uroczystą Mszą Św. koncelebrowaną przez ok. 200 księży / w tym naszego ks. proboszcza/ pod przewodnictwem metropolity szczecińsko-kamieńskiego abp. Andrzeja Dzięgi i bp. koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka.

Przedpołudniową część obchodów 40-lecia na stadionie "Gwardii", prowadzili, głosząc katechezę ewangelizatorzy posługujący w Brazylii włoscy misjonarze- ojcowie Anotonello Cadeddu i Enrique Porcu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Gospel Rain, można było nie tylko pośpiewać ale i potańczyć.

 


 

 

MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.