Pielgrzymka do Medjugorie.

Od dnia 26.06.do 03.07.2023r. duża grupa naszych parafian pod opieką ks. proboszcza Bogdana Wójcika udała się w daleką lecz przepiękną pielgrzymkę do Medjugorie.

Medjugorie to malowniczo położona miejscowość w Bośni - Hercegowinie, która od ponad 40 lat znana jest z objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju. Przybywają tu bardzo licznie pielgrzymi z różnych stron świata, o czym można się przekonać słuchając szeptów wypowiadanych modlitw i biorąc udział we Mszy Św. To niewątpliwie miejsce mistyczne, w którym można odnaleźć spokój, wzmocnić wiarę, odzyskać nadzieję. 

W czasie wyjazdu było bardzo dużo czasu na modlitwę grupową jak i indywidualną. Potrzebę pojednania z Bogiem i człowiekiem, można było ocenić po długich kolejkach do kapłanów. Nie przypadkowo, ktoś nazwał Medjugorie konfesjonałem świata i duchowymi płucami Europy.

Największym chyba przeżyciem dla każdego uczestnika było wejście na Górę Objawień, Niebieski Krzyż i spotkanie z Ivanem - jednym z "widzących". Nie umniejszając Mszy Św. z tysiącem wiernych czy Adoracji Najświętszego Sakramentu w absolutnej ciszy. Tego nie da się opowiedzieć czy pokazać na zdjęciach - TRZEBA TAM BYĆ.

Nie zabrakło również czasu na rekreację i odpoczynek. Odwiedziliśmy przepiękny Mostar, cudownie położony Šibenik i Trogir. Można było również zażyć kąpieli słonecznych jak i morskich na cudownej Riwierze Makarskiej. 
 
 
Parafialna pielgrzymka do Medjugorie
 
 
więcej
 
MODLITWA ZA DIECEZJĘ
Panie Boże, dziękujemy Ci za nasz koszalińsko-kołobrzeski Kościół. 
W nim Ciebie wyznajemy  uwielbiamy. 
Daj żywą wiarę i miłość mojej rodzinie, naszej parafii i całej diecezji. 
Zjednocz wszystkich na modlitwie i przy eucharystycznym stole. 
Powołuj i umacniaj głoszących Ewangelię. 
Spójrz miłosiernie na chorych, bezrobotnych i zagubionych duchowo. 
Maryjo, nasza Skrzatuska Pani,święci Wojciechu i Maksymilianie, módlcie się za nami. Amen.

Sakramenty

Ciekawe linki

 

 

 

 

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.